Akceptujeme odsouzení obžalovaného na základě nezákonných důkazů

,,Každý občan má právo dozvědět se, že byl odposloucháván, problémem ale je, že neexistuje účinná kontrola plnění informační povinnosti stanovené v trestním řádu soudci po skončení trestního řízení. Tuto činnost nikdo – žádný orgán – neeviduje ani nekontroluje. Instalaci nahrávacího zařízení do bytu, kanceláře či osobního automobilu považuji za ještě intenzivnější zásah do lidských práv, než klasické odposlouchávání telefonu. A přesto informační povinnost orgánů činných v trestním řízení ani následný přezkum zákonnosti takového postupu Nejvyšším soudem neexistuje,“ říká dále advokát s tím, že je v tomto směru zcela nezbytná  změna trestního řádu."

Rozhovor s JUDr. PETREM TOMANEM, členem představenstva České advokátní komory a partnerem advokátní kanceláře Toman & partneři na téma nezákonnách odposlechů!

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

 

„Advokátní kancelář TOMAN & PARTNEŘI poskytuje komplexní právní služby na nejvyšší úrovni jak domácím, tak zahraničním klientům již přes 30 let.  Advokátní kancelář disponuje několika týmy, specializujícími se na různé oblasti práva, jako je právo IT a média, trestní právo, obchodní právo, rodinné právo, mezinárodní právo, nemovitostní právo, vymáhání pohledávek a exekuce a mnoho dalších. Pokud tedy vyhledáváte kvalitní právní služby, neváhejte nás kontaktovat!“

 

Nejnovější články

Obrázek - Policejní zásah v českém fotbale, obviněn Berbr a 19 dalších osob

Policejní zásah v českém fotbale, obviněn Berbr a 19 dalších osob

Obrázek - Soudní řízení v příštím roce zřejmě citelně podraží

Soudní řízení v příštím roce zřejmě citelně podraží

Potřebujete právní služby?

Jsme připraveni pro vás najít optimální řešení, a to uplatnit.

Kontaktovat