Mgr. Sabina Čamdžicová

Miřte na měsíc. I když jej minete, skončíte mezi hvězdami.

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem heslo v úvodu tohoto textu, slyšela poprvé. Utkvělo mi však v mysli a snažím se podle něj žít. I proto jsem si pro svou profesní dráhu vybrala právě právo. Studium práv bylo od počátku náročné a rozhodně neskončilo získáním magisterského diplomu, ba naopak, právník se musí vzdělávat celoživotně. Právo je obsáhlý dynamický obor, který se často mění a dobrý právník musí být schopen na tyto změny reagovat. Velmi si proto vážím možnosti pracovat v týmu velmi zkušených a schopných advokátů, od kterých se mohu ledasco naučit a profesně se rozvíjet. K práci advokátního koncipienta přistupuji s patřičnou pokorou, a když si s něčím nevím rady, neváhám požádat o radu zkušenější kolegy.

Ke každému klientovi přistupuji individuálně, s nezbytnou dávkou empatie, a snažím se nahlížet na jeho případ komplexně a s náležitou pečlivostí. Klient mi může důvěřovat a svěřit se mi s každým problémem.

V praxi se věnuji nejvíce rodinnému právu, které studuji také v rámci postgraduálního studia. Rodinné právo bezprostředně souvisí s životem klienta, často je spojeno s vypjatými osobními situacemi a advokát tak svému klientovi může pomoci k co nejlepšímu uspořádání budoucích rodinných a osobních poměrů. V těchto případech má pro mě právo opravdu smysl.

Ve volném čase se snažím trávit co nejvíce času v přírodě, nejraději na vesnici u rodičů s milovaným psem. Ráda cestuji, mým velkým snem je „poznat celý svět“. Mám velmi ráda hudební koncerty či letní festivaly a jejich nabitou atmosféru. Nepohrdnu také sklenkou dobrého bílého vína ve společnosti přátel.

Specializace

 • rodinné právo
 • občanské právo

Vzdělání a právní praxe

 • 2022

  Advokátka v advokátní kanceláři TOMAN & PARTNEŘI

 • 2019 - 2022

  Koncipientka v advokátní kanceláři TOMAN & PARTNEŘI

 • 2016 doposud

  Doktorské studium na právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, obor občanské právo (prezenčně, s tématem disertační práce "Zásahy státu do péče o dítě jako prostředek jeho ochrany")

 • 2015

  Absolvovala Univerzitu Palackého v Olomouci, Právnická fakulta, obor právo a právní věda s diplomovou prací na téma "Osvojení zletilého"

Publikace

Jsme vám k dispozici.

Pomohli jsme již mnoha klientům překonat nejrůznější životní překážky. Rádi pomůžeme i vám.

Kontaktovat

mgr-sabina-camdzicova