Mgr. Hana Šarochová

Vzdělávání je soustavné objevování naší vlastní nevědomosti.

Studium na právnické fakultě mě bavilo od samého počátku. Připravovala jsem se na zkoušky až příliš poctivě, nikoli však se záměrem mít na konci studia červený diplom, ale právě proto, že mě to jednoduše naplňovalo a zajímalo. Vždy jsem měla potřebu do daného právního odvětví proniknout, pochopit jeho principy a uplatnění v praxi. Některé semestry byly těžší a dokončení studia se zdálo být v nedohlednu. Avšak ten den, kdy jsem skládala poslední státní zkoušku, skutečně přišel a byla ze mě čerstvá absolventka práv.

Věděla jsem, že získání magisterského titulu je teprve začátek, neboť právník se musí vzdělávat po celou dobu svého působení. Proto si velmi vážím možnosti pracovat v týmu zkušených advokátů. Díky jejich přístupu a času, který mi věnují, se pokaždé něco přiučím.

Na právu se mi zejména líbí, že je dynamické a neustále se mění a vyvíjí. Právo je svým způsobem odrazem vývoje a změn ve společnosti. Advokát by si tyto změny měl uvědomovat, analyzovat je a umět se jim přizpůsobit. Tohle vše se začínající právník může naučit především za pomoci schopných a kvalifikovaných školitelů. Každý den v kanceláři je jiný, něčím obohacující, a to mě na tom baví. Svou práci se snažím dělat s nejvyšším nasazením, pečlivostí a pro každý problém se snažím najít řešení.

Svůj volný čas ráda trávím sportem, kulturou, cestováním a čtením. Po práci se snažím dělat zejména věci, u kterých mohu vypnout a odreagovat se. Nedám také dopustit na chvíle strávené s rodinou a přáteli.

Specializace

 • Občanské právo

 • Trestní právo

 • Pracovní právo

 • Náhrada škody a újmy na zdraví

 • Právo pozemních komunikací.

Vzdělání a právní praxe

 • 2020 – doposud

  Advokátní koncipientka v TOMAN & PARTNEŘI advokátní kancelář s.r.o.

 • 2020 

  Absolvovala Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni s diplomovou prací „Trestní odpovědnost sportovců za sportovní úrazy“

 • 2019

  Právní asistentka v advokátní kanceláři STRNAD JOCH LOKAJÍČEK advokáti s.r.o.

 • 2017 - 2018

  Právní asistentka v advokátní kanceláři GÖRGES & PARTNERS

 • 2016 - 2017

  Stáž na Okresním soudě Plzeň – město

Publikace

Článek

Telefonát, v němž byla uložena povinnost zůstat v karanténě, byl nezákonným zásahem

Článek

Přátelství z pohledu Ústavního soudu aneb Může být přátelství považováno za vztah silnější než vztah rodinný?

Článek

Návrh na setkání učiněný dítěti i v rámci „blbnutí“ na internetu je trestně postižitelný

Jsme vám k dispozici.

Pomohli jsme již mnoha klientům překonat nejrůznější životní překážky. Rádi pomůžeme i vám.

Kontaktovat

mgr-hana-sarochova